✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

25.08 - השבוע בעננים. מהדורה 90

IsraelClouds
|
August 25, 2019
alt="blogs"
EuropeClouds.com

השבוע הפינה בחסות MedOneCloud

מתחילים את השבוע עם סיכום השבוע החולף בעננים. כמו תמיד, כל מי שמעוניין לתרום או לציין נושא חשוב שפספסנו, מוזמן לפנות אלינו: support@israelclouds.com

סיכום השבוע בתחום מחשוב ענן בערוצי IsraelClouds ובעולם:

דבר העורך:

חדשות טובות בג'אווה: מיקרוסופט רוכשת את jClarity


אין ספק שג'אווה היא חלק חשוב מהעולם הטכנולוגי, ולפי החדשות האחרונות, גם מיקרוסופט מבינה את זה. החברה רכשה את חברת jClarity במטרה למטב את הטיפול בעומסי עבודה מבוססי ג'אווה, או כפי שהחברה ציינה "במיקרוסופט, אנחנו מאמינים מעל כל צל של ספק שאנחנו יכולים לעשות עוד למען קהל לקוחותינו על ידי עבודה משותפת עם קהילת ג'אווה", כפי שנמסר על ידי ג'ון מונטגומרי, סמנכ"ל תאגידי בחברה. מה שבטוח – הרכישה תעזור להם רבות מול פתרונות דומים, כמו אלו של חברת אורקל.

ומה לגבי החברה הנרכשת? jClarity נחשבת לשם דבר בעולם הג'אווה, והיא תרמה רבות לפרויקט AdoptOpenJDK, המתעסק בבנייה ב-OpenJDK עבור מגוון פלטפורמות ומערכות הפעלה, בנוסף לכלי אנליזה לניתוח ביצועי תוכנה וכוונון שלהן, שמבוסס על לימוד מכונה, המכוון למציאת פתרונות לבעיות ביצועים בג'אווה במחשבים ובענן. הנקודה המעניינת היא, שהחברה מצהירה בריש גלי כי היא מכוונת למציאת פתרון בג'אווה, אך כזה שיוכל לעבוד גם עבור שפות אחרות. האם השלום העולמי יגיע מכיוון זה?

שקט באמזון – השותפים של אמזון מקבלים מסר שלא משתמע לשתי פנים

אף חברה לא אוהבת את המתחרות שלה, אבל מדי פעם שומעים על סיפורים שמסבירים לנו עד כמה. קובץ PDF שנחשף לאחרונה, מציג לנו משהו שכנראה היה עדיף שיישמר בחשאיות. הקובץ מיועד לחברים ברשת השותפים של AWS, ומתייחס לדרכי הפעולה בכל הנוגע לחומר שיווקי הקשור או מתבצע עם AWS.

אחד הכללים המעניינים בחלק זה הוא האיסור הגורף על שימוש במונחים כמו "מרובה ענן", "הצלבת שירותי ענן", "כל ענן" או בקצרה "כל מילה, ביטוי או משפט שעלול להצביע על שימוש ופעילות אל מול יותר מספק ענן אחד בלעדי. אז נכון, מסמכים אלו אכן קיימים בכללי, אך הוראה מפורשת שפירושה המילולי הוא להתעלם מפתרונות ידועים, מוכרים ומוכחים, היא אכן מוזרה. לנו רק נותר לתהות מה עוד נאסר בחברות אחרות.

לזה בטוח מצאו תקציב – משרד האוצר מחפש ענן ממשלתי

לעתים יש לנו תחושה שמשרדי הממשלה הם מיושנים ומסורבלים, אבל יכול מאוד להיות שהמצב הזה ישתנה בקרוב. משרד האוצר פרסם מסמך מקדים למכרז שמטרתו היא למצוא ספק ענן עבור משרדי הממשלה בישראל – ויש כמה דגשים מעניינים, בעיקר במובן הטכני. הדגש הראשון והחשוב הוא שנראה שמי שאחראי על המכרז אכן מכיר את עולם הענן, מפני שהוא מצהיר במפורש שהוא מעוניין בשירותים (מינימום 500) שרק ספקי ענן ציבוריים וגדולים יכולים להציע – בדרישה שמתבטאת גם בביצועים, פריסה, שירותים, פתרונות ועוד.

על הזוכה במכרז להקים מחוז אחד עם אזורי זמינות שונים, אם כי לא צוין שאזורי הזמינות יהיו חייבים להיות מחוברים למספר ספקי אינטרנט (מה שיכול להוות בעיה), כנ"ל לחוסר הבהרה לגבי שימוש בציוד עצמי ולא כזה של COTS. אך בסופו של יום, התמונה אופטימית מבחינת הרצינות, ונראה שרק חמשת ענקיות הענן יוכלו לגשת למכרז זה: מיקרוסופט, אמזון, גוגל, IBM ואורקל. מה נגיד לכם – מיקרוסופט ואמזון מצאו זמן טוב לעשות עליה 😊

ככה עושים שלום – ענקיות הענן מתאחדות כדי ליצור סטנדרט אבטחה אחיד לענן

מה גרם לעלי באבא, ARM, באידו, גוגל קלאוד, IBM, אינטל, מיקרוסופט, רדהאט, סוויסקום וטנסנט לשתף פעולה? פסגת הקוד הפתוח, שאיחדה את כל חברות הענק כדי לפעול ביחד ליצירת סטנדרט אבטחה אחיד לענן ולקוד הפתוח, מה שצפוי לעמוד בקצב ההתחדשות והפיתוחים בתעשייה, ובד בבד לאפשר התקדמות בכיוון הומוגני שיאפשר חיסכון משמעותי בזמן ובמשאבים וליצור התאמה כוללת. אנחנו עוד לא יודעים מה יהיה – אבל אנחנו בהחלט מרגישים אופטימיים.

עוד ידיעה משמחת - אמזון forecast, שירות מיוחד שמאפשר ליצור תחזיות בדיוק גבוה ללא צורך ידע בלימוד מכונה שהוכרז ב-re:Invent האחרון בנובמבר יצא רשמית וזמין לכולם. לפרטים מלאים לחצו כאן

הקבוצות של קהילת מחשוב הענן בישראל

שאלות ותשובות מהאקו-סיסטם שלנו השבוע:

--AZURE--

שאלה 1

יש לי storage accounts עם הרבה Blob Containers,
האם יש כלי שיכול להראות לי מה הגודל של כל blob בבת אחת במבט על אחד?

תשובה

https://github.com/AdamRussak/PowerShell/blob/master/GetStorageAccountSize-AllContainers.ps1

שאלה 2

יש לי מכונה DS14 עם SQL.
הבעיה היא, שאחת השאילתות מייצרת טרפיק מאוד גבוה שחונק את הרשת, גורם ל-latency גבוה ועקב כך מפיל SQL sessions אחרים.
שידרגתי ל-Accelereted NIC אבל זה לא עזר.
האם ניתן להגדיל או לשפר עוד את הרוחב פס למכונה?

תשובה

לכל מכונה יש מגבלה ברמת ה-Bandwidth שאתה יכול לקבל, במקרה שלך זה 12,000MBPS

--AWS--

שאלה 1

יש לי שאלה לגבי RDS.
יש לנו דרישה להעביר את ה DB להיות encrypted. הדרך לעשות את זה היא ליצור snapshot ואז לעשות restore כ-encrypted.
מה שזה מחייב זה סוג של downtime מה שאני מנסה למנוע.
חשבתי לעשות רפליקציה, אבל אי אפשר מ-DB לא מוצפן לאחד מוצפן.
יש למישהו רעיונות אחרים?

תשובה

השאלה היא אם אתה יכול להימנע מכתיבות בזמן הזה. אם כן פשוט להרים את הסנאפשוט בצד ולעשות סוויץ' בשמות זה יוריד את זמן ה-downtime ל-2-3 דק. אם אפשר לשנות שמות בקונפיג, פשוט תדלג ל-rds החדש.

אם צריך את זה באופן קבוע כמה פעמים, אז שווה לשקול עוד read replica ביניים וכל פעם לעשות promote וממנו לקחת סנאפשוט. לא בטוח שזה יפתור את הבעיה אבל.

אם צריך כתיבות, זה תלוי מהי כמות כתיבות, שווה להדליק אודיטינג או טריגרים על הטבלאות אם אין הרבה ופשוט לרפלק ידנית עד לדקת המעבר - סקריפט באש פשוט.

שאלה 2

אני מנסה לכתוב מטריקה סקריפט ולא מצליח. אני צריך COUNT של כל ה-VOLUMES שלי והדגם למשל:
20 io1
70 gp2
100 standart

תשובה

aws ec2 describe-volumes --output text | grep VOLUMES | rev | awk {'print $1'} | rev | sort | uniq -c | sort –n

שאלה 3

תקלה קריטית שהתחילה היום אצלנו, ואנחנו לא מצליחים להבין מאיפה היא מגיעה: יש לנו efs סטורייג עם דאטה, אני חושף אותו עם nginx על מנת שנוכל לעשות wget מתוך המכונות לינוקס. היום התחילה הבעיה שבזמן ששרת מרוחק עושה wget, הוא פשוט נתקע לחלוטין ונופל על טייםאאוט (נבדק במספר סוגים של type ec2). ניסינו לעשות מניפולציות ב-wget, ולהוסיף לו סוויצים שלא יבדוק cert וכו לא עזר בכלל.

תשובה

לפי הניקוי של הקבצים, ככה ירדו גם הביצועים
2 אופציות: להוסיף דאטה לפני הטבלה הבאה
או לשנות ל-PROVISION


מקווים שנהניתם.

צוות IsraelClouds


לחץ לכתבה המקורית

הירשם לרשימת הדיוור של IsraelClouds

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

מילון מונחיםהשירותים שלנו תנאי שימושהרשמה לניוזלטרמדיניות פרטיות