✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

14.07 - השבוע בעננים. מהדורה 84

IsraelClouds
|
July 14, 2019
להרשמה לניוזלטר

השבוע הפינה בחסות IsraelClouds - Cloud Economics Forum

מתחילים את השבוע עם סיכום השבוע החולף בעננים. כמו תמיד כל מי שמעוניין לתרום או לציין נושא חשוב שפספסנו, מוזמן לפנות אלינו: support@israelclouds.com

סיכום השבוע בתחום מחשוב ענן בערוצי IsraelClouds ובעולם:

דבר העורך:

סכום חקוק לחברה גמישה – גוגל קנתה את חברת Elastfile הישראלית ב-200 מיליון דולר


לא משנה כמה כאלו היו ויהיו, אנחנו תמיד שמחים לשמוע על גאווה ישראלית נוספת. והפעם, אנו חוגגים עם חברת אלסטפייל, שהוקמה לפני כ-6 שנים על ידי יזמים מוכרים בתעשייה: שחר פרנק, ממייסדי XtremIO, רוני לוקסנבורג, בכיר לשעבר בקומרנט ובפנטקום (שנמכרו גם הן לרד הט וסיסקו בהתאמה) ואמיר אהרוני, שעומד מאחורי ההנפקה והמכירה של אופיטבייס והקים את מוביקסל. החברה מבוססת בהרצליה ומפתחת מרכזי נתונים בענן שמייעלים את ביצועי חוות השרתים, זאת בזכות שימוש ברכיבי פלאש שניתן להגדיר באמצעות תוכנה.


החידוש כאן הוא האפשרות להרחבת מערך האחסון ברמה שתאפשר ללקוחות לשנות בקלות ובמהירות את היישומים הנתמכים על ידי מערכת האחסון (ניתן לביצוע גם על אלפי בסיסי נתוני בו זמנית), בפתרון שנחשב כזול יותר מפתרונות מבוססי דיסקים מגנטיים ו/או היברידיים. החברה כבר הצליחה לגייס מעל 75 מיליון דולר מחברות ענק כמו סמסונג, סיסקו, דל, וואווי, לנובו ועוד – אבל הפעם גוגל לקחה את המושכות עם רכישה בגובה 200  מיליון דולר. אז בפעם הבאה שאתם גולשים באינטרנט כדי לקרוא על האקזיט הבא – יש מצב שאלסטפייל עומדים מאחורי התשתית האינטרנטית שלו.


להתראות SQL Server, שלום אז'ור – מיקרוסופט מסיימת את פעילות SQL Server 2008

הידיעה הזאת הולכת להיות מבאסת לכמה מהקוראים – נסגר השאלטר על השימוש בשירותי SQL Server 2008, במהלך משולב עם קידום אופציות חלופיות בענן של אז'ור, כמו מעבר ל-Azure SQL Database או שרת SQL שיתבסס על מכונות וירטואליות באז'ור.


הנושא סוכם בפוסט בבלוג שנכתב על ידי ג'ון צ'ירפורת', מנהל כללי ואחראי על ה-SQL Server ו-Azure Data בחברה, בו הוא הודעה ללקוחות הרבים שהשתמשו בשירותי המוצר במהלך השנים, עם הזמנה ברורה להשתמש בשירותי אז'ור, תוך הבטחה ל-SQL שתמיד יהיה רלוונטי, עם עדכונים ותמיכה בלתי פוסקים, ואף עם הצעה מעניינת אחרת – העברת ההתקנות הישנות אל המכונות הווירטואליות של אז'ור, עם הבטחה ש"כמעט ולא צפויים שינויים כלשהם במעבר". ההחלטה הולכת בד בבד עם הודעות ממיקרוסופט על שירותי SQL חדשים כגון פורטל פשוט לשירות ה-SQL באז'ור שיאפשר ניהול משולב של פלטפורמות ה-SQL השונות בנוסף להצצה לשירות שיאפשר לכם לחבר את שרת ה-SQL שלכם לשירותים כמו Apache Spark ו-Hadoop כדי להתמודד עם ביג דאטא בדרך אפקטיבית מתמיד.


שבוע טוב עם אמזון – שני כנסים מעניינים בשבוע אחד


יש לכם כמה שעות פנויות? יכול להיות שהכנסים הבאים יעניינו אתכם  הכינו את עצמכם ל-AWS Summit שיערך בניו יורק, ול-AWS Imagine בסיאטל, ועם שני אירועים גדולים כאלו שמתרחשים כמעט בו זמנית, אין מקום להתווכח על הנוכחות של אמזון בחיינו.


למה אפשר לצפות? אחת הספקולציות החזקות מנבאת התמקדות ב-Outposts, מוצר החומרה שמהווה מרכז מידע מובנה, הנחשב כהרחבה של שירות הענן של VMWare ב-AWS או סביבת AWS מקומית, מה שיאפשר הרבה אופציות לאנליסטים ומגוון שילובים בין חומרה של אמזון, דל ו-VMWare עם השירותים של אמזון. מה יהיה בפועל? שאלה טובה. אבל מה שבטוח – יהיה מעניין.

הקבוצות של קהילת מחשוב הענן בישראל

שאלות ותשובות מהאקו-סיסטם שלנו השבוע:

--AZURE--


שאלה 1

כדי לבצע lock ל-subscription כדי שלא יוכלו להקים דברים חדשים, האם כדי לבצע את הנעילה חייבים להיות owner או יש איזה role נוסף שמאשר את זה?


תשובה


Who can create or delete locks?
To create or delete management locks, you must have access to Microsoft.Authorization/* or Microsoft.Authorization/locks/* actions. Of the built-in roles, only Owner and User Access Administrator are granted those actions.

שאלה 2

אני צריכה להקים מספר גדול של מכונות ב-azure באמצעות terraform. הבעיה היא כזאת: יש לי מקסימום 10,000 vCPU מסוג המכונה שבחרתי. אין לי בעיה להשתמש בסוג מכונה אחר בנוסף, אני פשוט לא מצליחה להבין איך אני עושה את זה בתוך הקובץ terraform.


מה שהגדרתי עד כה זה ביצירת מכונה את זה -
vm_size = "${var.vm_size}"


אבל אני לא בטוחה מה לכתוב בתוך ה-variables.tf, כדי שידע שהוא יכול לקחת משני סוגי המכונות.
בנוסף איך אפשר לוודא שהוא לא יגיע למצב שבו הוא מנסה ליצור מכונה ונכשל בגלל שאין לו מספיק vCPU, אלא ישר קופץ לסוג מכונה הבא?


תשובה


1. אני מציע לוודא שאת אכן משתמש ב-Resource Manager ולא ב-Classic. את יכולה לוודא את זה בקלות ע"י הסתכלות על סוג המשאב שנוצר ב-Azure אחרי הפריסה. אם כתוב Virtual Machine (Classic), אז זה לא טוב. אם רק Virtual Machine, אז זה טוב. במקרה שזה אכן מהסוג החדש, אז זה מעניין מאיפה המגבלה הזו שלך מגיעה.
2. בכל מקרה את יכולה לעקוף את הנושא ע"י פריסה למספר Subscriptions שונים, במידה וה-VM-ים אכן כל אחד עצמאי. זו הדרך הכי טובה ל-Scale Out אינסופי.
3. לגבי השאלה הספציפית שלך לגבי Terraform - אם המגבלה היא אכן לגבי vCPU, אז זה לא משנה איזה גודל מכונה תבחרי. המגבלה היא לגבי כמות ה-Cores בשימוש ב-Subscription שלך.

--AWS--

שאלה 1

יש משהו טוב שמאזין לשינוי של images ב-repository ומעדכן את ה-containers?

תשובה


תעשה cronjob שתמיד מביא latest
את הקונטיינרים עצמם אתה לא יכול לעדכן: קונטיינר במהות שלו הוא immutable ולכן בכדי לעדכן אותו פשוט צריך למחוק אותו ולהעלות חדש במקומו.
תעלה אותו תמיד עם latest, ואז אתה תמיד עם הגרסה האחרונה.

שאלה 2

אשמח לדעת האם ניתן להוריד את נתוני ה-CUR באמצעות API ב-python, או כל שפה אחרת.

תשובה


הדרך היחידה משם זה להוריד את הקובץ כקובץ CSV.
אופציה אחרת זה לעבוד עם athena או כלי אחר

שאלה 3

ב-calculator של aws, יש usage באחוזים.. הכוונה לכמה זמן המכונה תהיה מופעלת?

תשובה


כיוון שהחיוב על מכונות EC2 הינו פר שניה, (למרות שכולנו בד"כ חושבים בקיבועי זמן של שעות), אז המחשבון מאפשר לך לחשב את העלות עבור מכונות שלא רצות 24/7. למשל, אם יש לך סביבות פיתוח או QA שאין סיבה שירוצו בלילות, אתה יכול לרשום במחשבון 50% ולקבל את העלות.


מקווים שנהניתם.

צוות IsraelClouds


לחץ לכתבה המקורית
בואו נעבוד ביחד
support@israelclouds.com
צרו קשר