✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

30.12 - השבוע בעננים. מהדורה 56

IsraelClouds
|
December 30, 2018
להרשמה לניוזלטר

השבוע הפינה בחסות MoovingOn

מתחילים את השבוע עם סיכום השבוע החולף בעננים. כמו תמיד כל מי שמעוניין לתרום או לציין נושא חשוב שפספסנו, מוזמן לפנות אלינו: [email protected]

סיכום השבוע בתחום מחשוב ענן בערוצי IsraelClouds ובעולם:

דבר העורך

2018 הייתה שנה מדהימה עבור קוד פתוח, עם רכישות של מיליארדי דולרים וצמיחה פנומנלית באימוץ כלי Open Source. ממש לפני שאנחנו נכנסים לשנת 2019, החלטנו לציין כמה מאבני הדרך המרכזיות של השנה החולפת, ולחלוק עמכם כמה תחזיות לשנה הבאה.

אז מה היה לנו?

תוכנות קוד פתוח היוו את הרכישות הגדולות של שנת 2018, כאשר IBM רכשה את רד האט ב -34 מיליארד דולר (שהיא גם רכישת התוכנה הגדולה ביותר בהיסטוריה) ומיקרוסופט, רכשה את GitHub ב -7.5 מיליארד דולר.

פרט לכך, בשנת 2018, קוד פתוח גרף יותר מ- 65 מיליארד דולר במיזוגים, רכישות והנפקות של כלי Open Source מסחריים - נקודת מפנה משמעותית מאוד ב- 20 שנים של פיתוח תוכנה בקוד פתוח.

מה אנחנו צופים ל-2019?

רכישות נוספות:

SUSE, Apache, Ubuntu, Docker - אין לדעת מאיפה תגיע הרכישה הבאה, אבל אפשר להיות בטוחים בדבר אחד, רכישת פרויקטי קוד פתוח על ידי חברות אנטרפרייז תמשיך לגדול. הכוח שהקוד פתוח מחזיק על חברות גדולות יהפוך להיות בולט יותר, בעוד שהמחירים עבור רכישות כאלו ימשיכו להרקיע שחקים.

Blockchain Linux:

אבל אנחנו יכולים להניח שב- 2019 אנחנו נראה הפצת לינוקס ייעודית עבור בלוקצ'יין. הפצה זו תכלול את כל המרכיבים הדרושים כדי להרים שרת עבור blockchain, מבלי לעבור את הטרחה של התקנת כלים כמו Etherium, Hyperledger Fabric ועוד. הפצה שכזו תתבסס על שרת אובונטו ותהיה פופולרית מאוד בקרב ארגוני אנטרפרייז המעוניינים להיכנס לעולם הבלוקצ'יין.

השפעה על תחום ה- AI:

בשנה הקרובה, יהיה ברור כי לינוקס היא הכוח המניע מאחורי תחום ה- AI. לינוקס היא השחקן החשוב ביותר בעולם ה- Big Data, וללא Big Data, בינה מלאכותית לא יכולה לגדול ולהתפתח. כמו כן, מערכת אנדרואיד מונעת באמצעות ליבת לינוקס, ומכיוון שאנדרואיד מקבלת תפקיד מרכזי בעולמות ה- AI, סביר להניח כי הקשר הישיר יהפוך את לינוקס לחתיכה בלתי נפרדת מהפאזל.

עדכוני עננים:

Azure

http://bit.ly/Microsoft-Azure-Updates

AWS

http://bit.ly/Amazon-AWS-Updates

GCP

http://bit.ly/Google_GCP_updates  

הקבוצות של קהילת מחשוב הענן בישראל

שאלות ותשובות מהאקו-סיסטם שלנו השבוע:

AZURE

1. שאלה

אחרי יצירה של windows vm ב- azure, מה המשמש והסיסמא ה default שלו?

תשובה

אתה קובע ביצירה של המכונה

2. שאלה

מכונת azure classic a2 עם ftp מאפשר בסביבות 500kbps מכל מיניקליינטים. המכונה לא עובדת קשה. Avgdisk writes של 40kbps. יש דרך לבדוק האם יש מגבלה באזור?

תשובה

looks like thisis the bandwidth for A2 machine.

http://bit.ly/vm-sizes

3. שאלה

איך אני יכול להעביר VHD מ- blobcontainers  ל- fileshares בצורה הכי מהירה וטובה?

תשובה

http://bit.ly/storage-use-azcopy

AWS

1. שאלה

שאלה בנוגע לתעבורה בין VPC ע"ג PUBLICIP באותו ה-ZONE: האם התעבורה בחינם?  אני רוצה לחשוף שירותיםמסויימים למספר VPCים שונים (שאין בניהם PEERING), איך זה יעבוד מבחינת עלויות התעבורה?

במקרה שלי זה ELK ו-APM אחד שמשותףלמספר סביבות שונות, כל סביבה חייה ב- VPC נפרד. העניין הוא לראות מה הדרך הכי זולה להכניס את הלוגים לשם.

תשובה

בין IPs פומביים זה כמו בין az: כ-10 דולר לטרה. Vpcpeering גם עולה אותו סכום  אבל ב- peering סופרים לך גםאת הנכנס, ואתה משלם פעמיים. בכל vpc.

Endpoint זה זיל הזולאבל דורש nlb .Vpc transit יאפשר לך לחברבין כולם בפשטות ויהיה גם זול

אבל תכלס אם הכל באותו איזור.S3

2. שאלה

מתחיל פרוייקט AWS Landingzone בניית פייפליין שיקים חשבונות וישית עליהם מגבלות/דרישות של אבטחת מידע. מחפש כל שביב מידע שיעזור לי לקבוע דרישות אבטחת מידעגלובליות/גנריות. מלבד למובן מאליו (cloudwatch, trail etc.) תודה מראש.

תשובה

http://bit.ly/Best-Practices-AWS

3. שאלה

מישהו יודע אם אפשר להגביל על alb גישה לנתיב לפי כתובת ip?

הכוונה שהגישה ל example.com תהיה פתוחה לכולם אבל הגישה ל- example.com/admin תהיה אפשרית רק לכתובת is

תשובה

אתה יכול לשלוח את הפנייה אל admin אל Lambda, ושם לבצע את הסינון.


מקווים שנהניתם.

צוות IsraelClouds

לחץ לכתבה המקורית
בואו נעבוד ביחד
צרו קשר