✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

31.05 - השבוע בעננים: מהדורה 126

IsraelClouds
|
May 31, 2020
alt="blogs"
title="Google"
EuropeClouds.com

השבוע הפינה בחסות: הפורומים המקצועיים של IsraelClouds

מתחילים את השבוע עם סיכום השבוע החולף בעננים. כמו תמיד, כל מי שמעוניין לתרום או לציין נושא חשוב שפספסנו, מוזמן לפנות אלינו: support@israelclouds.com

סיכום השבוע בתחום מחשוב ענן בארץ ובעולם:

הבונדסליגה משלבת את AWS וטכנולוגיית בינה מלאכותית במשחקיה

הבונדסליגה, ליגת הכדורגל הגרמנית, שילבה את הטכנולוגיה של AWS בשידורים החיים שלה. דבר שייתן לאוהדי הכדורגל תובנות על המשחק בזמן אמת. תשתיות הענן של אמזון ובינה מלאכותית יאספו, כבר בזמן המשחק, את נתוני השחקנים, ינתחו את הנתונים, וייצרו תובנות על עמדות ממוצעות וגולים צפויים (xGoals), שהוא מדד הצופה את הסיכוי ששחקן יבקיע גול מכל עמדה במגרש. 


הבינה המלאכותית נכנסת לחקלאות

החקלאים הסינים רתמו את חברת TalentCloud לטובתם, והם נעזרים ביכולותיה ליצירת פרקטיקות בנות קיימא בתחום החקלאות. חברת TalentCloud קידמה את Microsoft Azure Machine Learning ואת IoT, והשתמשה בהם לקידום החקלאות. מדעני הנתונים של החברה יוצרים מודלים המסייעים לחקלאים לשפר את יעילותם, להפחית את הזיהום ולהגביר את בטיחות המזון שהם מייצרים. פתרונות אלו מכונים Agro-Brain, והם מספקים ערך מוסף לחקלאים ולצרכנים כאחד, אף אם צרכנים מעטים שמעו על כך שהפתרונות הללו בכלל קיימים.


GitLab מרחיבה את היכולות של פלטפורמת CI/CD

GitLab עדכנה את פלטפורמת CI/CD שלה, והוסיפה לה יכולות רבות ושונות, החל מ-value stream management וכלה באבטחת סייבר. נוסף על כך, היא גם הודיעה על זמינותם של Gitaly Clusters, המאפשרים לצוותי DevOps לייצר warm replica של Git repository. אחת היכולות החשובות למפתחים היא האפשרות להתאמה אישית של Value Stream Analytics module ל-workflows ספציפיים. תכונה אחרת שנוספה היא של דשבורד מותאם אישית, שנוצרה כך שאפשר יהיה לשתף אותה מחוץ ל-GitLab, כך שתעודד שיתופי פעולה עם אנשי ה-IT. גם אבטחת הרשת שופרה, ו-GitLab שינתה את אופן ניהול הפגיעויות, כדי להקל על יצירת סדרי עדיפויות בתיקון בעתיד. 


שירות חדש לבניית פלטפורמת ענן היברידי לבד

OnApp השיקה את Cloud.net, שהוא פורטל חדש שאיתו משתמשים יכולים לפרוס בעצמם במהירות פלטפורמות ענן ציבוריות ופרטיות מוכנות לשימוש. השירות הזה מקל על ספקים ואנשי IT בארגונים לבנות תשתיות ענן ציבוריות ופרטיות, שהם זקוקים להן, כאשר הם זקוקים להן, ללא צורך ב-CAPEX בחומרה וללא התחייבות OPEX לטווח ארוך. אחרי שחברה בנתה את הענן שלה, היא מקבלת לוח בקרה של OnApp, המספק כלים אינטואיטיביים להמשך עבודה עם המערכת. הכלי החדש מאפשר לארגונים שלא השתמשו עד כה בשירותי ענן, להתחיל בכך בקלות.


הצטרפו לקבוצה של קהילת מחשוב הענן בישראל

שאלות ותשובות מהאקו-סיסטם שלנו השבוע:

שאלה 1:

אם אני רוצה להקים waf באמצעות azure front door. כולל נעילה של ה- vm public ip כך שיהיה נגיש רק מאחורי ה waf. שמתי לב שההפניה מתבצעת כמו ב- traffic manager, ישירות ל- public ip של ה- vm. ז"א שאפילו שאני מגדיר ב- nsg את ה- service tag של afd, אני בפועל מופנה לשרת דרך ה- ip ואז צריך לפתוח את ה- ip מהאינטרנט. מה שאומר בפועל שמי שמכיר את ה- ip שלי יכול לעקוף את ה- waf. יש דרך להימנע מפתיחת ה- public ip מהאינטרנט?


תשובה 1:

מאפיין בכרטיס הרשת. ודרך אגב אם ביקשת לשמר IP קבוע זה גם עולה עוד קצת כסף חודשי. הגדרות fqdn יטפלו בבעיהhttps://docs.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/develop/app-objects-and-service-principalsשאלה 2:

היי למישהו יש ניסיון עם vitess? זה התקנה משלימה את ה- MySQL או שממש פורק?


תשובה 2:

הוא תומך לא רק MYSQL, גם ב MariaDB. יש לך פה את ההבדלים: https://vitess.io/docs/overview/whatisvitess/

שאלה 3:

אני ממגרץ איזשהו שירות ל-AWS מסביבה שהיא יחסית LEGACY לארכיטקטורה מודרנית (Fargate, Aurora וכו'). הDB- המקורי שכרגע בשימוש הוא postgres on-prem 9.3.4, אני רוצה לסנכרן אותו ל-Aurora Postgres עם DMS עד שנעשה את ה-CUT ונעבור לסביבה החדשה, הבעיה שלי היא שבדוקומנטציה כתוב שהsource צריך להיות בגרסא 9.4 ומעלה. יש עוד אלטרנטיבות לכך מבלי לשדרג? (אני פחות רוצה להיכנס לשדרוג של הפרודקשן הנוכחי), שוב, הסנכרון יהיה רק עד שנעבור לסביבה החדשה לגמרי. ו-DUMP לא ממש נותן לי מענה כי אצטרך לעשות השבתה, ואם תהיה בעיה ואצטרך לחזור לסביבה המקורית זה יצריך לייצא דלתאות


תשובה 3:

תעתיק את המידע ל-db ביניים בגירסא זהה וכך ליצור מופע שאינו פרוד שאותו תוכל לשדרג ולאחר מכן להריץ מיגרציה כדי להשלים את ה-diff.יש לך אפשרות של traffic mirroring שתוכל לעשות ל-instance הזה וכך למזער את הדלתא, ובלי קשר נשמע לי שבסכמה מסודרת ובנויה היטב אפשר לאתר ולשלוף דלתא
רוצים להתעדכן בתכנים נוספים בנושאי ענן וטכנולוגיות מתקדמות? הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותמיד תישארו בעניינים > להרשמה


מקווים שנהניתם.

צוות IsraelClouds


לחץ לכתבה המקורית

הירשם לרשימת הדיוור של IsraelClouds

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

מילון מונחיםהשירותים שלנו תנאי שימושהרשמה לניוזלטרמדיניות פרטיות