✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

26.04 - השבוע בעננים: מהדורה 121

IsraelClouds
|
April 26, 2020
title="Google"
EuropeClouds.com
alt="blogs"

השבוע הפינה בחסות: IsraelClouds Virtual Forums

מתחילים את השבוע עם סיכום השבוע החולף בעננים. כמו תמיד, כל מי שמעוניין לתרום או לציין נושא חשוב שפספסנו, מוזמן לפנות אלינו: support@israelclouds.com

סיכום השבוע בתחום מחשוב ענן בארץ ובעולם:

AWS ופייסבוק משתפות פעולה בפרויקטים לקוד פתוח של למידת מכונה

AWS ופייסבוק הודיעו על השקת שני פרויקטים חדשים של קוד פתוח ל-PyTorch, המערכת הנפוצה לקוד פתוח של למידת מכונה. פרויקט אחד הוא TorchServe, שנועד להקל על מפתחים להכניס את המודלים שלהם לייצור. הפרויקט השני הוא TorchElastic, ספרייה המקלה על מפתחים לבנות fault-tolerant training jobs על קלסטרים של קוברנטיס. שתי החברות מתבססות על ניסיונן בתחום, והתאימו את השירותים שלהן לדרישות המשתמשים ב-PyTorch. הקוד הפתוח שהושק דומה לזה שמשתמשים בו ב-AWS. כשהוא הופץ לקהילת המשתמשים, AWS ופייסבוק עבדו בצמידות והתאימו אותו לדרישות על פי המשובים שהן קיבלו.

מתחרה ל-AWS ול-Alibaba Cloud ?Microsoft Azure רוצה לפרוץ חוץ לסין

Alibaba Cloud היא ספקית הענן הגדולה בסין, החולשת על 46.4% מהשוק, ומתחרותיה הן Tencent Cloud ו-Baidu Cloud. מחוץ לסין, שוק הענן נמצא בשליטתן של AWS ו- Microsoft Azure. כעת, עליבאבא מודיעה שתשקיע 28 מיליארד דולר בשדרוג שירותי הענן שלה בשנים הבאות, כאשר מדובר בהשקעה עצומה שיכולה לאפשר לה להתחרות בספקיות הענן הגדולות גם מחוץ לסין.

סיסקו ו-Google Cloud הכריזו על פיתוח SD-WAN Cloud Hub

סיסקו ו-Google Cloud הודיעו שהן מתכוונות לפתח application-centric multi-cloud networking fabric הראשון לתעשייה. באמצעות כלי זה, יישומים ורשתות ארגוניות יוכלו לשתף SLA, מדיניות אבטחה ונתוני תאימות, ובכך אפשר יהיה לספק ביצועים צפויים ליישומים וחוויית משתמש עקבית. הפלטפורמה החדשה תאפשר לעסקים להשיג אופטימיזציה בבחירת המיקום של רכיבי היישומים השונים, והיא תהיה מסוגלת לגלות את היישומים, לזהות את המאפיינים שלהם ולהתאים אותם בצורה מיטבית לחוויית המשתמש.

אורקל השיגה הרשאת FedRAMP High

אורקל היא ספקית ותיקה של טכנולוגיות שונות לממשל האמריקאי. כיום משתמשים בשירותי הענן שלה סוכנויות פדרליות, צבא ארה"ב ועוד. ללקוחות אלו ישנן דרישות אבטחה מיוחדות והם צריכים אפשרות להריץ workloads בכל רמות הסיווג. כדי לתמוך בדרישות הללו, אורקל השיגה הרשאת FedRAMP High עבור Oracle Cloud Infrastructure-Government Cloud שלה. נוסף על הרשאה זו, לענן זה ישנה גם הרשאת IL5 PATO, וכן אישורים על תקני אבטחה מרכזיים נוספים מהעולם, ביניהם SOC, ISO, PCI ו-HIPAA, המאפשרים לאורקל לעבוד עם המגזר הציבורי במדינות רבות.


הקבוצות של קהילת מחשוב הענן בישראל

שאלות ותשובות מהאקו-סיסטם שלנו השבוע:

שאלה 1:

היי חברים,

אני צריך לבצע גיבוי שבועי ל-Blob Container (די גדול), ממה שקראתי ובדקתי הדרך הכי טובה שמצאתי עד עכשיו זה:

AzCopy Container שמופעל ע"י Azure Automation.

אשמח לשמוע מה הדרך הכי טובה לבצע? חשוב שתהיה אוטומציה מלאה.

תשובה 1:

אתה יכול לבצע blob snapshots ואז להעתיק אותו ל-blob אחר (ביעד יווצר בלוב חדש רגיל). בכל פתרון שתבחר - אל תשכח לקחת בחשבון עליות bandwidth.

לאוטומציה (AzureCLI): 

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/virtual-machines/scripts/virtual-machines-windows-cli-sample-copy-snapshot-to-storage-account


שאלה 2:

שאלה בקשר לעלויות: יש לי מודל לזיהוי אובייקטים שכרגע רץ לוקלית. איך ניתן להעריך עלויות של הרצה בענן לפי מספר משתמשים?


תשובה 2:

יש לך הרבה אופציות ל-deployment וחישוב העלות הוא שונה לכל אחד. (EC2, קוברנטיס, FaaS). תנסה למדוד את הצרכים של המודל מבחינת RAM, שימוש ב-CPU/GPU, זמן ריצה, מספר משתמשים צפוי, תעבורה. לאחר מכן תכניס את המידע הזה למחשבון של ספק הענן שלך ותקבל הערכה לא רעה.


שאלה 3:

אני צריך לבצע שידרוג למכונה מה הדרך המומלצת  לגיבוי או snapshot?

תשובה 3:

לכבות, לשנות, להדליק. אם אתה עובר מדור 4 לדור 5, צריך להתקין דרייבר לכרטיס רשת וה-mount point משתנים.

בלינוקס אני יוצר בד"כ IMAGE, בWIN בד"כ סנפשוט. יש עוד משתנים, תעשה ami, תשכפל, תשדרג, תחליף בין האייפי/lb.רוצים להתעדכן בתכנים נוספים בנושאי ענן וטכנולוגיות מתקדמות? הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותמיד תישארו בעניינים > להרשמה


מקווים שנהניתם.

צוות IsraelClouds


לחץ לכתבה המקורית

הירשם לרשימת הדיוור של IsraelClouds

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

מילון מונחיםהשירותים שלנו תנאי שימושהרשמה לניוזלטרמדיניות פרטיות