✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

04.06 - כנס בינלאומי שיזם השר ארדן במטרה לגבש קואליציה בינלאומית למאבק בטרור, בהסתה ובמתקפות סייבר

IsraelClouds
|
June 4, 2018
להרשמה לניוזלטר

בכנס שייפתח בשבוע הבא בירושלים ישתתפו 17 שרים וסגני שרים לביטחון פנים מרחבי העולם.

הכנס יתקיים במעמד ראש הממשלה ונשיא המדינה

בכנס יציגו ראשי מערכת הביטחון של ישראל את יכולותיה המיוחדות של ישראל בתחום המאבק בטרור

השר לביטחון הפנים ארדן: "הניסיון שנצבר בישראל במאבק בטרור בדגש על מיגור גל טרור היחידים בירושלים, הפך אותה למובילה עולמית בתחום"

בשבוע הבא ייפתח הפורום הגלובאלי הראשון למאבק בטרור, בהסתה ובאיומי הסייבר בירושלים, וזאת ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. בכנס, שיתקיים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין, בין התאריכים ה-12-14 בירושלים, 17 שרים וסגני שרים לביטחון הפנים והמולדת מהמדינות הבאות: ארה"ב, גרמניה, אלבניה, רומניה, אזרבייג'אן, יוון, בולגריה, רואנדה, הונגריה, גיאורגיה, גאנה, לטביה, קרואטיה, פרגוואי, ליטא, קנדה וסרביה.

ראשי מערכת הביטחון הישראלית ובהם הרמטכ"ל, המפכ"ל, ראשי השב"כ והמוסד וגורמים נוספים יסקרו בפני באי הכנס כיצד מתמודדת ישראל עם הטרור בכלל וטרור היחידים בפרט, שהפך לתופעה עולמית. עוד ייחשפו השרים לאמצעים טכנולוגיים מיוחדים ללוחמה בטרור שפיתחה ישראל, וכן יצפו בתצוגת תכלית של תרחיש בני ערובה שתבוצע בידי הימ"מ. השרים אף ידונו בשיתוף פעולה בינלאומי חוצה גבולות במסגרת המאבק באיום המשותף, וייחשפו למחקר מיוחד של המשרד לביטחון פנים והמכון למדיניות נגד טרור (ICT) בראשות פרופ' בועז גנור, העוסק בתופעת "הזאבים הבודדים".

הכנס הראשון מסוגו נולד מתוך הבנה כי כשם שארגוני הטרור פועלים ברמה הבין מדינתית, כך יש צורך בשיתוף פעולה חוצה מדינות שיגביר את יעילות המאבק בטרור. בתוך כך, הניסיון שנצבר בישראל בתחום הופך אותה למובילה עולמית בנושא, והצלחתו של המאבק בטרור היחידים בירושלים בגל הטרור האחרון אף הפכה למקרה מבחן מוצלח של המאבק בטרור היחידים אשר הפך בינתיים לתופעה עולמית. על כן מדינות רבות בעולם מבקשות את שיתוף הפעולה של כוחות הביטחון הישראליים ואת המידע שנצבר במשרד לביטחון הפנים, ככלי חשוב במאבק בטרור.

ייחודו של הכנס הוא בכך שהוא מאגד את השרים הממונים על תחומי "ביטחון הפנים" ו"הגנת המולדת" – תחומי אחריות ממשלתיים חדשים שהתפתחו בעיקר לאחר אירועי ה-9/11. היוזמה קודמה בין היתר לאור ההבנה כי מאז הפיגוע הקטלני ההוא השתנתה מפת הטרור העולמי – ממתקפות שמבצעים ארגונים בינלאומיים לטרור שמבוצע בידי יחידים. ברחבי העולם לומדים השרים האחראים על תחומי השיטור והמאבק בטרור כי יש להבחין בין מלאכת השיטור "המסורתית" הנוגעת בעיקרה להיבטים הפליליים, לבין הצורך בהקמת משטרה "לאומית" המופקדת בין היתר על המאבק בטרור ובהסתה ובאיומים ביטחוניים. מתוך הכרה בשינויים המהירים במפת הטרור העולמי ובצורך בשיתוף פעולה חוצה מדינות, יזם השר את הכנס המאגד שרים לענייני ביטחון הפנים ולהגנת המולדת מרחבי העולם.

השר ארדן: "ישראל הפכה למובילה עולמית בתחום המאבק בטרור, וכך גם משטרת ישראל ואנו רוצים לחלוק את הידע שברשותנו וללמוד מאחרים. במסגרת המאבק בגל הטרור האחרון ובפרט בירושלים נצבר בידי כוחות ביטחון הפנים שלנו ידע רב שיכול לשמש מדינות נוספות . העובדה ששרים רבים בחרו להגיע לישראל כדי ללמוד מאיתנו ולשתף פעולה היא בשורה של ממש. מחבלים בודדים שפועלים באופן ספונטני וארגוני טרור שפועלים בצורה שיטתית, פוגעים בכל העולם בחפים מפשע. לכן עלינו לפעול יחד כדי למגר את הטרור ולהילחם במחבלים באופן היעיל והמקצועי ביותר".

לחץ לכתבה המקורית
בואו נעבוד ביחד
צרו קשר