✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

06.10 - סקר מטריקס DevOps: אלו הם המתודולוגיות וכלי הפיתוח המועדפים

IsraelClouds
|
October 6, 2019
להרשמה לניוזלטר
title="Google"
EuropeClouds.com
alt="blogs"

סקרמטריקס DevOps בדק ומצא: בכל הנוגעלניהול צוותים ותהליכים, חברות הייטק בישראל זריזות לאמץ פתרונות אג'יליים בשיטותהעבודה שלהן ולא מפחדות לנסות דברים חדשים

סקר שערכה מטריקס DevOps בקרב מאות אנשי הייטקוסטארט-אפ בנושאי מתודולוגיה, ניהול פרויקטים, סביבת עבודה וכלי בדיקה מועדפים מצאכי ישנה מגמה ברורה שלאימוץ מהיר ואמיץ של כלים חדשניים בתחום  Agileוה- ALM. כלים אלו חוסכים זמן וכסף ומאפשרים גמישות רבה יותר בכל הנוגעלניהול צוותים ותהליכים.  

על פי תוצאות הסקר, יותר מ- 50 אחוזים מהנשאלים עובדים במתודולוגיית Scrum. מתודולוגיה זריזה ואג'ילית לניהול פרויקטים ולפיתוח תוכנההמתמקדת בשיפור יכולתו של הצוות לספק תוצרים במהירות ולהגיב לדרישות תוך כדיהתהליך. המעבר למתודולוגיה אג'ילית ניכר גם בתחום כלי הבדיקות: כמעט 40 אחוזיםמהנשאלים ענו שהם משתמשים בכלי Jira Addon.

אורן קרוג, מנהל הפעילות במטריקס DevOps מסביר: "במשך שניםהייתה הגמוניה של כלים רובסטיים (כמו quality center ו- MTM), אך בשנתיים שלושהאחרונות רואים יותר ויותר אימוץ מהיר של כלים אג'ילים כדוגמת כלים לניהול בדיקות מהמרקטפלייסשל אטלסיאן. בעבר, חברות ישראליות היססו לעבוד עם כלים חדשניים של חברות קטנותוהעדיפו להסתמך על פתרונות מסורתיים ומוכרים של תאגידי ענק. לאחרונה, השוק הישראלילמד לקחת יותר סיכונים שמשתלמים גם מבחינת חדשנות וזירוז תהליכים וגם מבחינהכספית, שהרי הכלים האג'ילים זולים יותר משמעותית ונוחים יותר לעבודה".

עוד נתון מעניין ניתן למצוא בתוצאות לשאלת סביבת העבודה. כ- 30 אחוזיםמהנשאלים שעובדים עם JIRA השיבו שהם עובדים בסביבתענן ונתון זה צומח במהרה (עבודה בסביבת שרתים מקומיים עדיין מובילה עם 56.6%). "מהשמעניין פה זה שיותר ויותר חברות מתחילות את פעילותן בסביבת ענן מלכתחילה, שהיאסביבת עבודה גמישה יותר ומשתלמת יותר, מה שנקרא pay as yougo ו- pay as you grow". אומר אורן קרוגומוסיף "על פי דוח שקיפות עדכני (Q3/2019) של חברת אטלסיאן בשנת-2019, מעל 90 אחוזים מלקוחותיה החדשים של החברה רוכשים את מוצריה בענן והמגמה הזאתרק תלך ותגדל, לא רק בקרב חברות סטארט אפ אלא גם בחברות גדולות וותיקות יותר".

כשנשאלו המשיבים איך מנהלים בחברה שלהם את הפרויקט והפרוגרמה, התשובותכבר לא היו חד משמעיות. ארבעת הכלים הבולטים על פי תוצאות הסקר: כ- 24 אחוזים עובדיםעם MS-Project מבית מיקרוסופט, כ- 21 אחוזים עם Portfolio for Jira ועוד כ- 30 אחוזים עובדים עם Add ons מאטלסיאן מרקטפלייס כמו Big Picture ו- Structure. אורן קרוג מאשר אתהנתונים ומוסיף שבתחום ניהול הפרויקט השוק חצוי, אין מנצח ברור ואין כלי דומיננטי.לטענתו, מדובר בשוק חם עם מספר כלים טובים, ואף חברה כרגע לא מצליחה להשיג יתרוןבולט ולהשתלט על השוק: "הפתרון של מיקרוסופט (MSProject) הוא לכאורה הפתרון המסורתי והמוכר, אך קמים לו מתחרים רצינייםבשוק בתחום ה-Agile כמו ה- Agile Craft ויש סיכוי טוב שבשנה הבאה כבר נראה עלייה משמעותיתבאימוץ פתרונות מהסוג הזה. זה יכול לשנות לגמרי את חוקי המשחק".

הסקר נערך בקרב 400 עובדים ועובדות בחברות הייטק וסטארט-אפ שהשתתפובכנס Atlassian @ the Movies של ,Matrix DevOps בשנת 2019.

לחץ לכתבה המקורית

הירשם לרשימת הדיוור של IsraelClouds

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form