✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

29.11 - אמזון ווב סרוויס מכריזה על AWS RoboMaker

IsraelClouds
|
November 29, 2018
להרשמה לניוזלטר

השירות החדש מאפשר למפתחים לפתח אפליקציות רובוטיות במהירות ובקלות

על לקוחות השירות החדש נמנים NASA Jet Propulation Lab, סטנלי בלאק אנד דקר, Robot Care System ו-Apex.AI המשתמשים ב-AWS RoboMaker לפיתוח רכבי חלל, רחפנים לשימושים תעשייתיים, ורובוטים לטיפול באוכלוסייה קשישה

AWS הודיעה על הזמינות של AWS RoboMaker, שירות חדש המיועד לפשט את הפיתוח, בדיקות ופריסה של אפליקציות רובוטיות, כמו גם לפתח פונקציות רובוטיות חכמות באמצעות שימוש בשירותי ענן. שירות AWS RoboMaker מרחיב את היכולות של תשתית תוכנה רובוטית מבוססת קוד פתוח Robot Operating System (ר"ת ROS), עם חיבוריות לשירותי AWS כולל - לימוד מכונה, ניטור ואנליטיקה המיועדים לאפשר לרובוט להעביר מידע, לנווט, לתקשר, להבין וללמוד. שירות AWS RoboMaker מספק סביבת פיתוח AWS Cloud 9 לפיתוח של אפקליקציות רובוטיות, סימולציות רובוטיות להאצה של בדיקת האפליקציות, וניהול צי רובוטים לאפליקציות מרוחקות – כולל פריסה, עדכון, וניהול. לתחילת עבודה עם AWS RoboMaker

רובוטים הינם מכונות המרגישות, מחשבות ומבצעות פעולות. יותר ויותר, מגוון רחב של רובוטים הופך לחלק מחיינו היומיומיים, המבצעים עבודות משק בית, מחלקים סחורה במרכזים לוגיסטיים, או מנטרים צינורות וכבלי חשמל מסוכנים בסביבות תעשייתיות מורכבות. רובוטים מבצעים משימות אלה באמצעות הוראות הנכתבות באפליקציות מבוססות תוכנה המקבלות ומעבדות מידע מסנסורים, ושולטות ביצירת תנועה או פעולה. גם אם זה נשמע קל בתאוריה, הרי שבמציאות פיתוח, בדיקות, ופריסה של אפליקציות רובוטיות חכמות הינו תהליך ארוך, ומצריך ידע וניסיון ספציפיים ונדירים. כך לדוגמא, יישום של פונקציות רובוטיות חכמות כגון זיהוי חפצים, עיבוד שפה טבעית, או תנועה אוטונומית מצריך ידע בתחום לימוד מכונה ברמה של מדען מידע. הקמה של סביבת פיתוח יכול להמשך ימים של קונפיגורציה בין תשתיות ותוכנה. יצירה של סימולציה אמיתית לבדיקה של אפליקציות רובוטיות בסביבות וירטואליות יכול להמשך חודשים של אינטגרציה בין תוכנה ותשתית הנחוצות להרצה של  סימולציות מרובות במקביל. ברגע שאפליקציה הושלמה, המפתח עדיין נדרש לבצע אינטגרציה עם מערכת over the air (OTA) להפצה של האפליקציה לתוך הרובוט ולעדכן את האפליקציה תוך כדי שימוש בזמן אמת. השקעת המשאבים הזו מגבילה בצורה קשה את מספר הרובוטים והאפליקציות החכמות שנעשה בהן שימוש היום.

AWS RoboMaker מיועד לפתור אתגרים אלו באמצעות סט של כלים משולבים מבוססי תוכנה ושירות לפיתוח, בדיקה, ופריסה בקנה מידה רחב של אפליקציות רובוטיות חכמות. בתוך סביבת הפיתוח של השירות החדש מפתחים יכולים להתחיל לפתח באמצעות קליק אחד על גבי קונסולת הניהול של AWS Management Console. השירות מקצה באופן אוטומטי את התשתית הנדרשת לפיתוח אפליקציה חכמה וקימפול עם מערכת ההפעלה הייעודית. הסימולציה שמציע השירות החדש הופך לקל ביצוע של סימולציות מקבילות בקנה מידה רחב עם עולמות שנבנו מראש, דוגמת חדרים, חנויות ריטייל, מסלולי מירוץ, בתהליך שמאפשר למפתחים לבדוק את האפליקציה ביתר קלות ומהירות. יכולות ניהול הצי של השירות החדש מתממשקות עם שירות AWS Greengrass ותומך בפריסת OTA של אפליקציות רובוטיות מתוך סביבות הפיתוח לתוך הרובוט. השירות גם כולל גם הרחבות למערכת ההפעלה הכוללות בין השאר את Amazon Kinesis Video Streams, Amazon Rekognition לאנליטיקה של תמונה או וידאו,  Amazon Lex לזיהוי דיבור, Amazon Polly ליצירת דיבור, ו-Amazom CloudWatch לביצוע ניטור ו-logging. יכולות אלו הופכות לפשוט יותר את הפיתוח של רובוטים, להוסיף להם יכולות חכמות, לבדוק ולסמלץ אפליקציות רובוטיות, ולנהל ציי רובוטים.

"כשדיברנו עם הלקוחות שלנו ראינו תבנית דומה שחוזרת על עצמה. הם משקיעים כמויות זמן גדולות כדי לבנות תשתיות ולחבר יחד תוכנה לשלבים השונים של פיתוח רובוטי, חוזרים על עבודה שאחרים ביצעו קודם, מה שמשאיר פחות זמן לביצוע של חדשנות", אמר רוג'ר ברגה, מנהל כללי, AWS RoboMaker. "השירות החדש מספק יכולות שנבנו מראש ומיועדות לפיתוח לאורך כול חיי הפרויקט, כך שמתאפשר פיתוח רובוטים בצורה קלה יותר, סימולציה של הביצועים בסביבות שונות, והכול מתבצע מהר יותר, ומניע לרמות חדשנות גדולות יותר."

אמזון מניעה תהליך מהיר, חכם ויעיל יותר באמצעות השימוש באוטומציה, רובוטיקה וטכנולוגיות מתקדמות. "אנחנו מבצעים הערכה בצורה קבועה איך אנחנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה חדשה כדי לספק ללקוחות שלנו חוויה טובה יותר", אמר בראד פורטר, סגן נשיא ו-Distinguished Engineer, לתחום הרובוטיקה באמזון. "לרובוטיקה יש תפקיד חשוב ביצירה של פתרונות גלובאליים שמבצעים משלוחים מהר יותר ובעלויות נמוכות יותר ללקוחות שלנו. אנחנו נרגשים על התמיכה שלנו ביצירה של AWS RoboMaker ולעמוד מאחורי שירות שיעזור להאיץ פיתוח רובוטיקה ופריסה מסחרית שלה. אנחנו מאמינים ש-AWS RoboMaker יהיה בעל השפעה לפעול רובוטיקה מתקדם מסביב לעולם על ידי הפחתת העלויות והזמן להגיע לפריסה של רובוטים."

חמיד מונטאזרי, סגן נשיא לתחומי תוכנה, הנדסה ורובוטיקה ב-Stanley Black & Decker, ציין כי "AWS RoboMaker מאפשר לנו לבצע בדיקות לאפליקציות תוכנה הקשורות לרובוטיקה בסביבת ענן. השירות גם מעניק לנו פתרון לניהול צי אידיאלי לשימוש ברכבי קרקע ורחפנים. האינטגרציה בין AWS RoboMaker עם AWS Greengrass תומך ביצירת תקשורת פשוטה בין רכבי קרקע, רחפנים ופתרונות IoT."

השירות החדש זמין באזורים ג"ג של מזרח ארה"ב, מערב ארה"ב, אירופה, וייפתח באזורים ג"ג נוספים במהלך השנה הקרובה.

לחץ לכתבה המקורית
בואו נעבוד ביחד
צרו קשר