✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

20.11 - תצוגת מערכות אוטונומיות

IsraelClouds
|
November 20, 2018
להרשמה לניוזלטר

רכב סיור אוטונומי לזיהוי והתראת שריפות יער * רובוט דמוי אדם שמסוגל לפתור קוביה הונגרית ולהשחיל חוט למחט * רובוט עם יכולות Multi-tasking ואינטראקציה עם בני אדם * רובוט שיתופי שמחלק כיבוד לעוברי אורח ועוד.

מה עושים רובוטים בכנס הלימודי הגדול בישראל של קהילת המחשוב? ארוע "שבוע אורקל" שמתמקד מטבעו מדי שנה בעולם התוכנה וה-IT, חורג הפעם ממנהגו עם תערוכה של מערכות אוטונומיות שונות שאינן מעולם המחשוב. זאת, במסגרת הבשורה האוטונומית שאורקל מביאה לעולם ה-IT : אחרי הרכב האוטונומי, רובוטים, רחפנים ומכשירים חכמים נוספים, ענקית התוכנה מציעה כיום יכולות אוטונומיות ראשונות מסוגן בעולם לעולם המחשוב, בהן בסיס הנתונים האוטונומי הראשון בעולם בענן אורקל.

בין החברות שיציגו בפתיחת "שבוע אורקל" שמקיימות אורקל ישראל וג'ון ברייס הדרכה במלון השרון החודש:

ABB – רובוט דמוי אדם בשם YuMi, שמסוגל לפתור קוביה הונגרית ולהשחיל חוט למחט, וכבר ניצח על שלושה קטעים מהאופרה ריגולטו של ורדי.

iCobots – רובוט שיתופי מזן חדש שמסוגל לבצע משימות מרובות תוך קיום אינטראקציה פיזית עם בני אדם הנמצאים בסביבת העבודה. הרכבת קובוט היא תהליך האורך לכל היותר כשעה. לאחר הדרכה קצרה, צוות המשתמשים והמפעילים נעשים עצמאיים לחלוטין בהפעלת הקובוט. ע"פ עדויות של מנהלים מן השטח ניכר כי שילובם של קובוטים מתקדמים בתהליכי העבודה היומיומיים מביאים לפריון עבודה גבוה משמעותית מזה שהיה מוכר קודם לכן.

Su-Pad – רובוט שיתופי, "קובוט". הרובוט נוסע עצמאית עם זרוע שיושבת עליו ומסוגל להסתובב בין האנשים ולחלק כיבוד לעוברי אורח. אלו רובוטים ש"מתחשבים" באנשים וכאשר כאשר מגיע מולם אדם הם זזים הצידה באלגנטיות. השליטה עליו היא מכל טלפון נייד, לפטופ או טאבלט. גובהו – 1.20 מ'.

רכב אוטונומי לזיהוי והתראת שריפות יער - פותח ע"י שני סטודנטים להנדסת מכונות ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. הרכב נע במרחב ומסוגל לזהות שריפה ע"י חיישן, ומתריע על שריפה ישירות למשתמש ע"י שימוש במערכת GPS מובנית. פרויקט זה נועד לסייע לצוותי כיבוי ולכוחות הביטחון, במאמצים לאתר שריפות שנגרמות בדרום הארץ כתוצאה מעפיפוני תבערה.

Safe Mode – מערכת מצילת חיים שמבטלת את הגורם האנושי בתאונות דרכים, ומגנה על נהגים וכלי רכב כבר עכשיו ובמעבר לעתיד של נהיגה אוטונומית. החברה מספקת מערכת בטיחות למערכות נהיגה אוטונומיות. הפלטפורמה מדמה התנהגות של "נהג 2.0", עם פרופילים מבוססי AI ומספקת את הנתונים הדרושים עבור כלי רכב אוטונומיים, עם חיזוי ההתנהגות של הנהגים המקיפים את הנהג.

לדברי מני מלר, טכנולוג ראשי באורקל ישראל: "הענן האוטונומי של Oracle מייצג קטגוריה חדשה לגמרי של אוטומציה המבוססת על למידת מכונה – טכנולוגיה מהפכנית בכל ביט וביט שלה. זהו פיתוח שמשנה באופן דרמטי את הדרך שבה חברות מייצרות חדשנות, על ידי פישוט תהליכים וצמצום חוסר יעילות. במקביל, הוא מאפשר למשתמשים לשחרר משאבים כדי להתמקד בחדשנות."

לדוגמא, בסיס הנתונים האוטונומי מנהל ומפעיל את עצמו, ומכאן נגזרות יכולות אבטחה חסרות תקדים בענן. בעזרת טכנולוגיית ML מהפכנית הוא יכול לשדרג את עצמו, להגן על עצמו ולתקן את עצמו, וכל זאת באופן בלתי פוסק. כיוון שהוא אוטונומי, הוא מנטרל טעויות אנוש, שהן גורם מרכזי בהצלחתן של מתקפות סייבר ופריצות רבות למאגרי נתונים קריטיים.

לחץ לכתבה המקורית
בואו נעבוד ביחד
צרו קשר