✕ סגור 
צור קשר
תודה על ההתעניינות .

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

מפגשים בענן: שקד צין

PureSec
|
June 20, 2017
שלום רב

נשמח שתציג את עצמך בפני הקוראים שלנו, מה המקצוע שלך, רקע טכנולוגי?
שלום לכל חברי הקבוצה. יחד עם אבי שולמן הקמתי את PureSec - פלטפורמת אבטחה לארכיטקטורות ללא שרת. זמן קצר לפני הקמת PureSec סיימתי שירות קבע בצה"ל. סיימתי את תכנית "חבצלות" של חיל המודיעין ולאחר מכן ביצעתי מספר תפקידים, טכנולוגיים ופיקודיים.
הסטארטאפ שלכם מתבסס על טכנולוגית Serverless. נשמח לשמוע איך התחלתם עם מחשוב ענן, מה זה Serverless וכיצד הגעתם ל Serverless כרעיון למוצר?

אחרי שהבנו שאנחנו רוצים להיות יזמים, שקלנו מספר כיוונים. לא הייתה לנו היכרות מוקדמת עם ארכיטקטורות ללא שרת. ברגע ששמענו על הארכיטקטורה לראשונה, היה לנו ברור שהיא הולכת לשחק תפקיד מרכזי בעתיד של מחשוב הענן. התחלנו ללמוד עוד על הנושא ומהר מאוד התאהבנו והבנו שבזה אנחנו רוצים לעסוק.

מדוע Serverless מצריך אבטחה מיוחדת?

בארכיטקטורות ללא שרת, ספק הענן עושה אבסטרקציה של השרתים והרשת ומנהל אותם עבור הלקוחות מאחורי הקלעים. בהיבטים מסוימים, יש פה שיפור ברמת האבטחה שכן יש להניח שספק הענן עושה עבודה טובה ברמת האבטחה של השרתים אשר מריצים את היישום מאחורי הקלעים. מנגד, נוצרים קשיים ייחודיים. לדוגמא, הקושי של הלקוח לנטר פונקציות ללא שרת בזמן הריצה, לטובת זיהוי ותגובה לפעילות זדונית.

במה שונה המוצר שלכם ממוצרי אבטחה אחרים שקיימים בשוק?

מכיוון שהלקוחות לא שולטים בשרתים ולא ברשת, מוצרי האבטחה המסורתיים הופכים ברובם המוחלט ללא רלוונטיים - הלקוחות לא יכולים להשתמש בהם יותר.

ישנם כמה פתרונות שלא נועדו עבור ארכיטקטורה ללא שרת אבל בכל זאת ניתן להשתמש בהם והם יספקו רמה מסוימת של אבטחה. מבלי להרחיב, המוצר שלנו שונה בתכלית. זה בסופו של דבר בא לידי ביטוי הן ביכולת של המוצר שלנו לספק הגנה מפני מתקפות שפתרונות אחרים נכשלים מלהגן מפניהן והן בפשטות ההתקנה והשימוש.

תוך כמה זמן אתם מעריכים שהמוצר יהיה זמין לשיווק?

המוצר הוא פלטפורמה ואנחנו בונים אותה בצורה מודולרית. חלק מהרכיבים של הפלטפורמה כבר נמצאים בבדיקה בשלב מתקדם אצל לקוחות. אנחנו נתחיל להשיק רכיבים החוצה כבר בחודשים הקרובים.

האם אתם עובדים ישירות מול חברות הענן?

כן, אנחנו משתדלים לעבוד צמוד ככל הניתן עם ספקיות הענן. זאת מערכת יחסים מאוד חשובה ששני הצדדים מרוויחים ממנה. אנחנו מאמינים שהמוצר שלנו עשוי לאפשר ללקוחות רבים את הבחירה בארכיטקטורה ללא שרת.

האם אתם מכירים את פורטל וקהילת IsraelClouds ?במידה וכן, מה דעתכם על בסיס הרעיון שלה והאם יש לכם רעיונות לשיפור/נושאים נוספים שהייתם רוצים שיתווספו לפורטל?

היוזמה שלכם מעולה בעיני. אשמח לסייע ולקחת חלק בכל מה שניתן.